top of page

Saame tuttavaks!

_MG_0468_edited.png

Oleme Maria ja Dmitri, ÖKUT kohviku pererahvas. Maria on laialdase kogemusega turundaja ning Dmitri on Prantsusmaal gastronoomiahariduse ja pikaajalise töökogemuse saanud peakokk, Eesti Peakokkade Ühenduse liige. 

 

Sügisel 2021 otsustasime teha elus kannapöörde, panime enda järel suurorganisatsioonide uksed kinni ning alustasime millegagi, mis on meile päriselt oluline ja millega saame teha ka teisi inimesi õnnelikumaks. 

 

Pool aastat sobivate ruumide otsinguid ning samapalju oma kätega ehitus- ja remonditöid, kontseptsiooni lihvimist ja köögis katsetamisi – nii sündis ÖKUT – koht, kus on oluline iga külaline, iga töötaja ja nende pered, kus väärtustame tervist ja hoolime loodusest. 

 

Otsustasime avada just vahvlikohviku, sest mullivahvlid on piiramatute võimalustega roog, mille vahele saab panna nii kõige lihtsamaid koduseid täidiseid kui ka gastronoomilisi hõrgutisi. Samuti saab küpsetamise käigus lisada täidiseid ka vahvli mullidesse, mis muudab maitseelamuse veelgi põnevamaks. 

Kasutame ainult naturaalseid ja puhtaid tooraineid, vitamiinirikast mikrorohelist otse farmist, värskeid puuvilju ja marju ning vabapidamisel kanade mune.

Kõik meie toidud ei sisalda ühtegi säilitusainet ega maitsetugevdajat ning vahvlites on 40% vähem suhkrut kui Aasiast pärit originaalretseptis. Igal varahommikul läheb Dmitri isiklikult kohalikule turule, et leida kohviku jaoks parimaid tooraineid. Meie jaoks on oluline, et meie roogasid saaks nautida tervist kahjustamata, et lapsed eelistaksid E-aineid täis maiustustele värskeid marju ja puuvilju. Sellest ka meie kohviku sümboolne nimi – ÖKUT. 

 

ÖKUT on koht, kus saad nautida lihtsaid maitseid uues kuues, tulla üksi või sõprade ja lastega ning tunda olemisest rõõmu. Sest elu on täis õnnehetki, tuleb vaid osata neid märgata ja väärtustada. 

bottom of page